İbar Mücevherat ve Antika’ya Hoşgeldiniz!

 

İbar Mücevherat ve Antİka

İbar Kuyumculuk ve Mücevherat 1984 senesinde, aynı zamanda Türkiye’nin ilk ve en eski uluslararası seyahat acentalarından Tura Turizm’in de kurucularından olan Özkan İbar tarafından kurulmuştur. Özellikle faleristik branşında uzun seneler koleksiyonunu genişleten Özkan İbar’ın bu zevki kendisini bir " hobi-shop " açma noktasına getirmiş, sonucunda bugün Kapaliçarsı İç Bedesten’de birçok koleksiyonerin keyifle ziyaret ettiği İbar Mücevherat açılmıştır.
İlk olarak 1984 senesinde Istanbul’da, Beyazıt Bakırcılar (şimdiki adı ile Çadırcılar) caddesinde kurulan dükkanımız, daha sonra faaliyetlerine 2005 senesine kadar Beyoğlu Atlas Pasajı’nda devam etmiştir. 2005 senesinden itibaren ise, dünyanın üstü kapalı en büyük ve en eski pazarı olan, 58 cadde, 6000 dükkanın bir araya gelmesi ile oluşmuş, günlük 250.000 ile 400.000 arası yerli ve yabancı turistin gezdiği Istanbul Kapalıçarsı’daki son adresine geçmiştir.

Topkapı Sarayı Müzesi Müdürlüğü, İstanbul Kuyumcular Odası , Türk Numismatik Derneği vede Türk Ticaret Odası üyesi olan, bugün Avşar İbar tarafından işletilen dükkanımız, iş etiğine verdiği önemle koleksiyonunu başta " Dünya madalya ve nişanları " , mücevher ve cep saati olmak üzere antikanın ve mücevheratın birçok alanında büyüme trendi ile sürdürmeye özen göstermektedir.